Peter Speake-Marin jest założycielem niezależnej, szwajcarskiej manufaktury zegarków z siedzibą w miejscowości Bursins nad jeziorem genewskim. Celem kierowanego przez niego przedsiębiorstwa jest budowa zegarków, które przetrwają próbę czasu zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Speake-Marin jest pochodzącym z Wielkiej Brytanii mistrzem sztuki zegarmistrzowskiej, absolwentem Hackney Technical College w Londynie oraz prestiżowego WOSEP (Watchmakers of Switzerland Educational Program) w Neuchâtel w Szwajcarii. Należy również do Académie Horlogère des Créateurs Indépendants (AHCI).
Przez wiele lat był związany z londyńską firmą Somlo Antiques, specjalizującą się w restauracji i obrocie zegarkami zabytkowymi. Współpracował również z wieloma szwajcarskimi manufakturami takimi jak MB&F, Christophe Claret czy Roger Dubuis. Od 2000 r. zajmuje się budową własnych zegarków mechanicznych. Na swoim koncie posiada również przygodę ze srebrnym ekranem, ponieważ w 2014 r. był konsultantem Pierce’a Brosnana, przygotowującego się do roli zegarmistrza w filmie „Ocalona”. Dziś Pierce Brosnan jest ambasadorem marki Speake-Marin, łączącej w sobie brytyjską klasyczną elegancję ze szwajcarską technologią.
Peter Speake-Marin przybył do Polski w związku z nowym projektem oraz współpracą z firmą Wealth Solutions. Wealth Solutions specjalizuje się w budowie kolekcji dzieł sztuki, rzadkich alkoholi, czy właśnie zegarków. Jej zarząd wspólnie z Speake-Marinem postanowił stworzyć pierwszy na świecie zegarek z kroplą rumu. Na ten cel polska firma poświęciła jeden z najcenniejszych elementów swojej kolekcji – rum Harewood 1780. Jest to najstarszy rum na świecie, który został odkryty w 2011 r. w piwnicach posiadłości Harewood. Kropla tego właśnie trunku zostanie umieszczona w kapsule na tarczy zegarka.
W tym celu przedstawiciele firmy razem z Peterem Speake-Marinem dokonali w dniu 31 maja uroczystego otwarcia butelki tego unikatowego trunku w hotelu Bristol w Warszawie. W obecności notariusza rozlano rum do fiolek i przekazano jedną z nich brytyjskiemu zegarmistrzowi. Dzięki temu będzie on mógł sfinalizować prace nad Rum Watchem. Zegarek, który tworzy będzie posiadał 50-godzinną rezerwę chodu i będzie dostępny w tytanowej i złotej kopercie. Jego koronka z kolei zostanie wyposażona w kaboszon z akwamarynu w wersji tytanowej lub rubelitu w wersji złotej. Jego cechą charakterystyczną będzie również pojedyncza wskazówka godzinno-minutowa, wzorowana na tradycyjnej morskiej busoli.