PKO BP wprowadził pierwszy serwis bankowości internetowej dla dzieci. Po 75 latach odchodzą do lamusa tradycyjne książeczki SKO i na ich miejsce wchodzi elektroniczna wersja oferty dla najmłodszych – informuje „Rzeczpospolita”.
To program edukacyjny, dzięki którym dzieci w wieku szkolnym uczą się oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi w specjalnie dla nich stworzonym serwisie transakcyjnym. Do tej pory funkcjonowały papierowe, tradycyjne książeczki SKO. Teraz, po 75 latach odchodzą do lamusa i na ich miejsce wchodzi elektroniczna wersja oferty dla najmłodszych.
Teraz każdy uczeń korzystający z nowego SKO otrzyma legitymację na wzór karty płatniczej, ze swoim indywidualnym numerem konta, na które można dokonywać przelewu lub wpłaty z dowolnego konta bankowego i poczty. Jednocześnie cały czas będzie możliwa wpłata środków u nauczyciela.
Bank zaoferował pięć rodzajów kont, dla dzieci, dla szkoły i szkolnej rady rodziców. Środki zgromadzone na koncie ucznia są oprocentowana na 5 proc., ( do kwoty 2,5 tys. zł) i 2 proc. od wyższej kwoty.
Obecnie w programie SKO uczestniczy 1938 szkół podstawowych i gimnazjalnych i około 150 tys. dzieci. Środki zgromadzone w serwisie to 15 mln zł. Z nowego SKO będzie mogło skorzystać 2,5 mln dzieci w wieku szkolnym.
więcej w „Rzeczpospolitej”